DER Touristik Compass

Firemný intranet pre viac ako 9 000 zamestnancov, ktorý spája informačné a komunikačné centrá a skracuje vzdialenosti v spolupráci.

Kto je DER Touristik?

DER Touristik je v súčasnosti jednou z popredných turistických organizácií v nemecky hovoriacich krajinách. Skupina odborníkov s 9 400 zamestnancami v 14 zdrojových krajinách a vo viac ako 150 destináciách má jeden cieľ – zmeniť cestovný sen každého zákazníka na dokonalý nezabudnuteľný zážitok.

Aké boli požiadavky?

V rámci expanzie a internacionalizácie spoločnosti mal byť pre všetkých zamestnancov DER Touristik vyvinutý spoločný intranet založený na technickom portáli. Harmonizuje rôzne portály informačnej siete v rôznych častiach organizácie, ktoré zvykli komunikovať väčšinou autonómne.

Čo hovorí zákazník?

“Spočiatku sme boli veľmi zameraní na technológiu, nakoniec sa však všetko točilo okolo jednej otázky: Ako chápeme komunikáciu a spoluprácu v budúcnosti? […] Rôznorodosť funkcií nás presvedčila. […] Všetky požiadavky, ktoré máme ako veľká organizácia, sú splnené.”
Tobias Jüngert, Vice President Group Corporate Communications DER Touristik

Aká bola spolupráca?

“Sebadôvera tímu nás zaujala. Majú moderné a jasné chápanie komunikácie. Vedia, o čom hovoria, a sú dôkladní, pokiaľ ide o procesy. […] Vývojom systému spolu s agilnými metódami nám Seibert ušetril veľa času – neočakávali sme to.”
Tobias Jüngert, Vice President Group Corporate Communications DER Touristik